Lepsi w każdym Tempie

• autor: czarny48, 2016-11-13 19:24

Na mecz do Stolarzowic jechaliśmy z obawami gdyż nie mogliśmy zagrać w pełnym składzie ( obowiązki zawodowe zatrzymały Bartka Chrysta i Irka Walusia) a ponadto Bartek Stępniowski grał z kontuzją ( chwała mu za dotrwanie do końca meczu) więc ławka rezerwowych skróciła nam się do minimum. Mecz rozpoczął się dla nas nieszczęśliwie bo w 8 minucie tracimy bramkę po błędzie naszej obrony i wydawało się że powrócił syndrom naszych 15 minut ( gdy tracimy bramkę w pierwszych piętnastu minutach to mecz mamy „ z głowy”) ale tym razem było inaczej.....

W 13 minucie po wrzutce za plecy obrońców Tempa idealnie zagrał wzdłuż bramki Łukasz Zamachowski a tam nogę dostawił nasz kapitan Dawid Madejski i doprowadził do wyrównania . Od tego momentu mecz był wyrównany ze wskazaniem na naszą drużynę która zaczęła grać „swoje” czyli szybki i wysoki pressing na gospodarzy którzy z kolei nie za bardzo potrafili sobie poradzić z tą taktyką. W efekcie tego w 30 minucie po brutalnym faulu na Dawidzie Madejskim sędzia podyktował rzut wolny z ok. 20-22 metra bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Łukasz Zamachowski i oddał nie tyle precyzyjny co mocny po którym bramkarz Tempa „wypluł” piłkę przed siebie a do niej dopadł Dawid Wandzik i wyprowadził nas na prowadzenie które dotrwało do końca pierwszej połowy.

Druga połowa to nasza „koncertowa” gra, przemyślana, bez fajerwerków. Graliśmy spokojnie , konsekwentnie w obronie i czekaliśmy na okazje aby uzyskać kolejne bramki ( tego brakło nam w meczu z Przyszłością Chechło) i te nastąpiły. W 58 minucie meczu po akcji z kontrataku strzał z półobrotu oddał Łukasz Zamachowski ale bramkarz zdołał sparować piłkę  pole bramkowe ale dopadł do niej Dawid Wandzik i ze stoickim spokojem wpakował piłkę po długim rogu do bramki Tempa. W tym momencie gospodarze postawili wszystko na jedna kartę , najgroźniejsze były w ich  wykonaniu stałe fragmenty gry ( po rzucie wolnym trafili w słupek)  ale dobrze w bramce spisywał się nasz popularny „ Mazi” czyli Dariusz Mazur. Po okresie naporu gospodarzy po  raz kolejny skontrowaliśmy drużynę Tempa iw 63 minucie meczu po nieporozumieniu w szeregach gospodarzy  na spokojnie bramkę zdobył Tomasz Prymka i od tego momentu mecz był rozstrzygnięty, co prawda gospodarze dążyli do zdobycia drugiej bramki ale nasza drużyna broniła się rozważnie i skutecznie i wynik meczu nie uległ zmianie . Wygrana 4:1 w pełni zasłużona.

Bardzo cieszą 3 punkty ale bardziej ciszy styl tego zwycięstwa, podobnie było tydzień temu gdzie wygraliśmy z Iskrą Lasowice 5:2 . Brawo dla wszystkich zawodników i sztabu szkoleniowego. Po raz kolejny potwierdziło się że jeżeli CSG ZNACZY DRUŻYNA to wygrywamy.